تماس با ما: ۴۱۱۶۷
ایمیل: info@sahra-soft.com

سامانه جامع اتوماسیون صحرا

گروه نرم افزاری صحرا

پیشرو در ارائه سامانه جامع اتوماسیون شرکتهای فعال در بازار سرمایه اعم از شرکتهای کارگزاری ، سرمایه گذاری و سهامی عام با افتخار اعلام می دارد نسل جدید نرم افزارهای خود را آماده بهره برداری نموده است. در نسخه جدید با رویکرد معماری سرویس گرا و بهره گیری از آخرین تکنولوژی های طراحی نرم افزار ، نرم افزاری کاملا یکپارچه با بالاترین کارایی و انعطاف پذیری ارائه شده است. از جمله قابلیت های جدید این نسخه میتوان به سامانه حسابداری اشاره کرد که تمامی فعالیتهای مالی داخل کارگزاری و فعالیتهای مشتریان در سیستم معاملات انلاین و آتی به صورت لحظه ای و اتوماتیک ثبت میشود.

از مزایای سیستم جامع صحرا میتوان به انعطاف پذیری آن اشاره نمود این سیستم در دو بستر وب و ویندوز قابلیت اجرایی شدن را دارد . ین نرم افزارها توانایی ارتباط بین سرور مرکزی کارگزاری با هسته مرکزی بورس ، شعبه های کارگزاری و همچنین سرورهای کمکی و پشتیبان را داشته و معماری جدید سامانه، مطمئن ترین کانال ارتباطی محیطی را برقرار می نماید . امید است با تکیه بر تجربه 20 ساله و توان تخصصی این گروه، سهم مؤثری در پیشبرد اهداف بازار سرمایه کشور داشته باشیم.

نرم افزارحسابداری

نرم افزار حسابداری صحرا قابلیت کار در دو کلاس متمرکز و غیر متمرکز را دارد . در نوع متمرکز اسناد بر اساس فعالیتها (سهام بورس، سهام فرابورس، کالا، آتی کالا، آتی سهام ،سبدگردانی و بورس انرژی و ... ) و محل (شعبه های کارگزاری) دسته بندی می شود و بر همین اساس دارای گزارشهای متنوعی می باشد. در نوع غیر متمرکز برای هر فعالیت (سهام بورس، سهام فرابورس، کالا، آتی کالا، آتی سهام، سبدگردانی و بورس انرژی و ... ) یک نرم افزار حسابداری نصب و به اطلاعات کارگزاری مرتبط، متصل می گردد .

سیستم ثبت اتوماتیک سندهای کارگزاری و سرمایه گذاری

با قابلیت ثبت اتوماتیک کلیه اسناد حسابداری ، تعریف حسابها درهر تعداد سطوح و تعریف حساب شناور ، استفاده از سامانه DBS و مقایسه ان با سامانه CDS برای جلوگیری از هر .گونه مغایرت و بالانس بودن اسناد

گزارشات ویژه بازرسی بورس اوراق بهادار

همراه با قابلیت ساخت انواع گزارشات مختلف به وسیله گزارش ساز قدرتمند در سطوح مختلف از جمله( مانده حساب تعدیل شده ، صورت حساب مشتریان، خلاصه اسناد و ........)


مغایرت بانکی

گزارش مرور حسابها و دفاتر و ترازها برای کنترل و مدیریت حسابها

با قابلیت گزارش گیری در سطوح کل، معین، جزء یک، جزء دو و .... و، شناور

سیستم انتقال اتوماتیک صورت حساب و وضعیت مشتریان به سایت

با قابلیت انتقال گزارش وضعیت مشتریان ، مانده حساب و ... به سایت تخصصی کارکزاری ها برای ارائه گزارش های متنوع در سطوح دسترسی مختلف برای مشتریان نسبت به صلاح دید مدیران


نرم افزار کارگزاری بورس و فرابورس

با قابلیتهای:

دریافت اعلامیه های بورس با استفاده از سامانه DBS و ثبت سفارشات و گزارشات مرتبط

ثبت اعلامیه با استفاده از سامانه DBS و مقایسه آن با استفاده از سامانه CDS به صورت اتوماتیک برای جلوگیری از هرگونه مغایرت نمایش و گزارش دهی در لحظه برای شعب مختلف با استفاده از نمودارهای مختلفنسبت به اعلامیه های ثبت شده در سامانه DBS

سیستم گزارش دهی به مشتری، توسط سایت کارگزاری،SMS و پست الکترونیک

سیستم دریافت و پرداخت الکترونیکی

انواع گزارشات مدیریتی

سیستم قدرتمند گزارش ساز برای انواع گزارش ها در پنل های مختلف با نظر کاربر

سیستم انتقال اتوماتیک اعلامیه ها به حسابداری

سیستم چک نگار

با قابلیت صدور چک ، مشاهده چک های صادر شده ، صدور چک گروهی و صدور چک های متفرقه برای تمامی بانک ها

سیستم مدیریت اقدام

این سامانه یکپارچه و قدرتمند برای نظارت بر کلیه فرایندها اعم ازتائید یا عدم تائید دستورات اینترنتی ، مرکز تماس و ... می باشد .


مدیریت معاملات : برای مشاهده و تخصیص دستورات به شعب (بر حسب اشخاص - نماد و ..... )


سفارشات تخصیص یافته : برای مشاهده سفارشات تخصیص یافته به تالارها


مطابقت اتوماتیک : برای مدیریت دستورها در پایان روز و مطابقت آن ها با اعلامیه ها به صورت اتوماتیک


وضعیت سفارشات و مشاهده اقلام تطبیقی : برای مشاهده و گزارش گیری از وضعیت سفارش ها با استفاده از فیلتر های مختلف


نرم افزار اعتبار دهی

نرم افزار اعتبار دهی برای محاسبه اعتبار اعطایی به مشتریان و ثبت سند مجزای آن با قابلیت انتقال به حسابداری و گزارش دهی اعتبار تخصیص یافته به مشتریان توسط کارگزاری به سازمان مطابق دستور العمل های سازمان بورس و اوراق بهادار طراحی شده است ، از مشخصه های مهم این نرم افزار می توان به بخشهای زیر اشاره نمود :

  • لیست مشتریان دریافت کننده اعتبار و اعلام کل اعتبار به کارگزار
  • ثبت و محاسبه ارزش تضمین
  • گزارش دوره ای اعتبار مشتریان در بازه های زمانی مختلف
  • اعلام اطلاعات مشتریان اعتباری به صورت روزانه به بورس
  • انتقال اطلاعات به حسابداری